Wydawanie żywności

Plakat

Parafialny Zespół Caritas w Słomnikach informuje, że od lutego 2022 roku będzie wydawał żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2021.

Z pomocy mogą skorzystać osoby i rodziny, których dochód miesięczny nie przekracza kwot:

  • 1707,20 zł na osobę samotnie gospodarującą
  • 1320,00 zł na osobę w rodzinie.

Aby skorzystać z Programu należy zadzwonić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słomnikach i zgłosić potrzebę uzyskania skierowania. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią Covid-19 przypominamy że zarówno Urząd Miejski jak i GOPS są zamknięte dla bezpośredniej obsługi.

Zapotrzebowanie na wydanie skierowania przyjmujemy telefonicznie pod numerem 12 388 12 72 wew. 120 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w godzinach pracy Ośrodka.

Pracownik GOPS podczas rozmowy telefonicznej przekaże informacje, kiedy skierowanie będzie gotowe do odbioru. W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o skierowanie nie jest klientem GOPS musi przedstawić do wglądu dochody wszystkich członków gospodarstwa domowego z miesiąca poprzedzającego miesiąc zgłoszenia po skierowanie. Należy przygotować takie dokumenty przed skontaktowaniem się z GOPS.

O szczegółowych datach wydawania żywności będziemy informować na bieżąco.