Ogłoszenia duszpasterskie - 12 marca

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu - 12 marca 2023 r.

 

  1. Jak słyszeliśmy w komunikatach, w ostatnich dniach jesteśmy świadkami oskarżeń odnośnie osoby św. Jana Pawła II.  Św. Jan Paweł II całym swoim życiem jak i nauczaniem był i jest autorytetem okazującym szacunek dla każdego człowieka, tym bardziej pokrzywdzonego i bezbronnego.  Pamiętamy jego apostolską pielgrzymkę w 1991 roku na Ziemię Świętokrzyską i zdecydowane przesłanie, które skierował do nas wszystkich w obronie życia i rodziny. Przez cały swój pontyfikat świadczył o wielkiej wartości daru życia, godności osoby ludzkiej oraz prawdy i miłości. Te wartości nie pozwalają nam niszczyć autorytetu św. Jana Pawła II. Dlatego włączmy się  w dar solidarnej modlitwy, zgłębiania Jego dziedzictwa oraz odwagę do osobistego świadczenia, że św. Jan Paweł II jest autorytetem do budowania godnego życia osobistego i narodowego.
  2. „Caritas” przy wsparciu Siostry w przedsionku Kościoła rozprowadza „baranki”, by w ten sposób wesprzeć dzieci z rodzin o słabej kondycji materialnej.
  3. W przedsionku Kościoła jest ustawiona puszka, do której można składać ofiary na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00 spotkanie z przygotowującymi  do I Komunii Św. wraz z rodzicami.