Ogłoszenia duszpasterskie - 19 czerwca

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII niedziela zwykła -  19 czerwca 2022 r.

 

  1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu wyraziliśmy swoją wiarę uczestnicząc w procesji eucharystycznej oddając cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie dziękujemy osobom, które przygotowały piękne ołtarze na trasie procesji. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, ministrantom, asyście, p. Organistce, Orkiestrze, Strażom Pożarnym ze Słomnik i Miłocic oraz Policji, która zadbała o bezpieczeństwo. Dziękujemy wszystkim, którzy udekorowali swoje domy na trasie procesji. Dziękujemy Siostrom, Siostrom różańcowym i wszystkim, którzy wyrazili swoją wiarę czynnie uczestnicząc w procesji. Za godne uczczenie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie składamy serdeczne, Bóg zapłać.
  2. We wtorek wspomnienie Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  3. W czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  4. Przypominamy, że trwa oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia po Mszy św. o godz. 17.00 odbywa się procesja eucharystyczna wokół Kościoła. W najbliższy czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu w czasie Mszy Św. o godz. 17.00 Ks. Bp Jan Piotrowski udzieli Sakramentu Bierzmowania  młodzieży naszej parafii.  Tradycją lat ubiegłych prosimy cechy rzemiosła i „firmę handel samochodami” o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną. Przy czwartym ołtarzu błogosławieństwo wianków, ziół i kwiatów
  5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – jest to święto patronalne Sióstr Sercanek, pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji sióstr pracujących w naszej parafii.
  6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.
  7. W przyszłą niedzielę czasie Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Bogu za zakończony rok szkolny, oraz prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacyjnego  wypoczynku.