Ogłoszenia duszpasterskie - 12 czerwca

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Najświętszej Trójcy - 12 czerwca 2022 r

 

  1. W poniedziałek wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. O godz. 19.30 - zapraszamy na Mszę Św. oraz nabożeństwo fatimskie, prosimy przynieść świece lub lampiony.
  2. We wtorek wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu lud chrześcijański uczestnicząc w procesji eucharystycznej manifestuje swoją wiarę i oddaje cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Szczególnie MY - parafia p.w. Bożego Ciała, jesteśmy do tej czci zobowiązani. Msze św. w tym dniu będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Kazania wygłosi i po Mszy św. o godz. 12.00 poprowadzi procesję Ks. dr Mirosław Cisowski Dyrektor Duszpasterstwa Diecezji Kieleckiej. Procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła na ulice naszego miasta do czterech ołtarzy. Zwyczajem lat ubiegłych, prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, asystę, orkiestrę oraz straże pożarne ze Słomnik i Miłocic. Prosimy, aby na trasie procesji udekorować domy i aby wszyscy czujący się na siłach swoją obecnością wyrazili wiarę w Chrystusa eucharystycznego. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwie, będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła – także w niedzielę. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.
  4. W piątek 17 czerwca wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego zakonnika.