Wspólnota Oazowa w naszej parafii

Domowy Kościół zwany Oazą Rodzin istnieje w naszej parafii od 1995 roku. Krąg składający się z pięciu małżeństw  założył w 1995 roku ówczesny ksiądz prefekt Adolf Drożyński.

Jak wygląda nasza praca nad sobą i wzajemne wsparcie:

  • Comiesięczne spotkania odbywały się i nadal odbywają pod opieką kolejnych księży wikariuszy pracujących w naszej parafii.
  • Rodziny z naszego kręgu uczestniczyły podczas wakacji w rekolekcjach formacyjnych zgodnie z charyzmatem ruchu. Rekolekcje te były i są wspaniałym czasem pogłębiania naszej wiary, więzi rodzinnej, odpoczynku, poznania i nawiązania przyjaźni z małżeństwami z innych regionów Polski
  • Nasze rodziny w 1998 roku pod przewodnictwem księdza Edwarda Kuzki wyruszyły na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która była dla nas bardzo dużym doświadczeniem duchowym i bliższym poznaniem na pełnej trudu drodze do Naszej Matki.
  • W roku 2002 jako owoc wielu rozmów z różnymi małżeństwami powstał drugi krąg Domowego Kościoła. Po  5 latach ciekawych spotkań i doświadczeń, grupa rozwiązała się. Dziękujemy Panu Bogu za ten wspaniały czas, który na pewno owocuje w tych małżeństwach. Jedno z nich dołączyło do I kręgu.
  • W 2005 roku odszedł do Pana nasz przyjaciel, członek I kręgu.  Jako wspólnota byliśmy z nim w czasie choroby  wspierając go i jego rodzinę swoją obecnością, a przede wszystkim modlitwą.

Jesteśmy przekonani, że Oaza Rodzin to wspólnota, która powinna działać i służyć nie tylko sobie nawzajem, ale też całej wspólnocie parafialnej poprzez modlitwę i realizację różnych zadań. Oto niektóre z nich:

  • W latach 1997 – 2001 w każdym miesiącu uczestniczyliśmy w Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą kończyła Msza Św. o godzinie 2400.
  • W Niedzielę Miłosierdzia w 2005 r. rozpoczęła się w Sanktuarium
    w Łagiewnikach Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Było to pragnienie Ojca Świętego Jana Pawła II. My również odpowiedzieliśmy na ten apel i zorganizowaliśmy trzy wyjazdy dla młodzieży i dorosłych (maj, czerwiec i wrzesień 2005)  na Adorację Najświętszego Sakramentu do Sanktuarium w Łagiewnikach. W adoracji rozważaliśmy teksty z Dzienniczka Św. Siostry Faustyny oraz śpiewali pieśni przy akompaniamencie gitar.
  • Na prośbę członków oazy ks. proboszcz Stanisław Włosowicz  wprowadził od 2 października 2005 Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni (godz. 19 – 21.) Adorację wieńczyła Mszą św. o godzinie  21  w intencji beatyfikacji Jana Pawła II. Modlitwy trwały 6 lat - do beatyfikacji Jana Pawła II czyli 2 maja 2011 roku.
  • W wakacje 2012 roku 4 małżeństwa naszej wspólnoty uczestniczyły w rekolekcjach, które odbyły się w Zakopanem pod hasłem „Niech Serce Twe Niepokalane Zmieni Świat”. Poznaliśmy tam między innymi tematykę objawień Matki Bożej w Fatimie i istotę Pierwszych Sobót Miesiąca. Pierwszą sobotę miesiąca sierpnia przeżyliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej  na Krzeptówkach. Odpowiadając na prośbę Maryi chcieliśmy podzielić się naszymi przeżyciami z innymi osobami i zorganizowaliśmy dwie pielgrzymki dla parafian na Nabożeństwo w Pierwszą Sobotę września i października 2012 roku do Sanktuarium w Zakopanem. Oprócz nabożeństwa wysłuchaliśmy prelekcji ks. Krzysztofa Czapli na temat objawień Fatimskich. W wyjeździe wrześniowym towarzyszył nam ksiądz proboszcz Stanisław Włosowicz.
  • Od listopada, 2012 roku uczestniczymy w Nabożeństwie Pierwszosobotnim w naszej świątyni prowadząc różaniec i medytacje. Nie zaprzestaliśmy wyjazdów do Zakopanego. We wrześniu 2013 roku pod opieka ks. Tadeusza Lalewicza udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej, po drodze nawiedzając Ludźmierz. Pragniemy, aby coraz więcej osób dowiadywało  się o orędziu Matki Bożej z Fatimy i uczestniczyło w Pierwszosobotnich modlitwach.
  • Staramy się być aktywnymi członkami naszej wspólnoty parafialnej, między innymi współpracując w Caritas, Poradni Rodzinnej, propagując dziedzictwo Jana Pawła II, czy też udzielając się jako animatorzy przygotowujący młodzież do Sakramentu Bierzmowania.
  • Bierzemy czynny udział w różnych uroczystościach i świętach parafialnych (np. Triduum Paschalne).
  • Staramy się też rozpowszechniać informacje na temat możliwości pomocy innym ludziom poprzez modlitwę i udział w np. Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego.

Jesteśmy też grupą przyjaciół, która lubi być ze sobą, ale też jest otwarta na innych.

Chętnie służymy swoją radą i pomocą osobom i małżeństwom  pragnącym pogłębiać swoje życie religijne i duchowe.

Organizujemy również prawie co roku od wielu lat udane zabawy sylwestrowe. Biorą w nich udział nasi bliżsi i dalsi znajomi, przyjaciele naszych przyjaciół i wszyscy ci, którzy chcą się dobrze bawić.

Rodziny Oazowe