10-lecie Zespołu Caritas

10 - lecie Parafialnego Zespołu Caritas
im Brata Alojzego Kosiby w Słomnikach

 

10-lecie13 listopada 2010 roku obchodziliśmy uroczystość 10-lecia działalności Parafialnego Zespołu Caritas w Słomnikach.

Świętowanie rozpoczęliśmy uczestnictwem we Mszy Św. którą celebrował były proboszcz naszej parafii ks. Kanonik Zenon Kudła – założyciel Parafialnego Zespołu Caritas.

Ksiądz Zenon Kudła wygłosił bardzo ciekawą homilię, w której przedstawił historię powstania i działania Caritas w Polsce. Uświadomił jak ważną rolę Caritas spełnia w naszym społeczeństwie. Podziękował wolontariuszom za ich zaangażowanie i wkład pracy dla dobra drugiego człowieka.

Po Mszy Św. udaliśmy się na spotkanie i posiłek w domu parafialnym.

Na wspólne świętowanie zostały  zaproszone  wszystkie osoby, które angażowały się w prace zespołu na przestrzeni 10 lat. W spotkaniu uczestniczyło 21 osób (zaproszonych było 40 osób) wraz z obecnym opiekunem zespołu ks. proboszczem Stanisławem Włosowiczem.

Ks. Zenon Kudła opowiedział o swojej posłudze w Sanktuarium w Łagiewnikach.

Przewodnicząca Zespołu Caritas Ewa Warda-Kaszuba skrupulatnie przedstawiła 10 letnią historie zespołu, skromne początki i systematyczny rozwój działalności. Nie zabrało humoru i wspomnień  zgromadzonych wolontariuszy.

Na pamiątkę spotkania wręczyliśmy ks. Zenonowi Kudle książkę wraz z cytatem (słowa Siostry Faustyny Kowalskiej)

„Choć życie jak wicher prędko przeleci lecz żaden czyn w Bogu podjęty nie zginie”

Niech te słowa będą drogowskazem do dalszej owocnej pracy. Aby ziarno zasiane 10 lat temu  wydawało coraz większe owoce dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

10-lecie 10-lecie 10-lecie

10-lecie 10-lecie 10-lecie

10-lecie 10-lecie 10-lecie

10-lecie 10-lecie 10-lecie